Xiaomi, Huawei, Oppo і Vivo вирішили створити свій аналог Google Play Store

xiaomi huawei oppo

Китайські виробники Xiaomi, Huawei Technologies, Oppo і Vivo вирішили спільно створити платформу для розробників за межами Китаю, яка зможе конкурувати з Google Play. Ініціатива виробників отримала назву «Глобальний альянс розробників послуг» (GDSA — Global Developer Service Alliance).

На думку компаній, створення платформи дозволить використовувати переваги тих чи інших регіонів, наприклад, Азії. На першому етапі, як передбачається, платформа охопить дев’ять регіонів — в тому числі Росію, Індію та Індонезію.

Платформа повинна запропонувати розробникам більш вигідні умови, ніж магазин Google. Вона дозволить одночасно завантажувати додатки в усі магазини виробників. Спочатку її передбачалося запустити в березні 2020 року, але через коронавируса запуск може бути перенесений.

Як відзначають аналітики, можуть виникнути проблеми в сфері управління платформою, так як кожна компанія постарається дістати більше, особливо, що стосується сфер інвестицій та подальшої прибутку.

«Створюючи цей альянс, кожна компанія буде прагнути використовувати переваги інших в різних регіонах, маючи сильну базу користувачів Xiaomi в Індії, Vivo і Oppo в Південно-Східній Азії і Huawei в Європі. По-друге, це має почати зміцнювати переговорні позиції з Google », — сказала Ніколь Пен, віце-президент підрозділу Mobility в Canalys.

Google, чиї сервіси заборонені в Китаї, заробив близько $ 8,8 млрд в глобальному масштабі в магазині Play в 2019 році, говорить Кеті Вільямс, аналітик Sensor Tower.

За даними консалтингової компанії IDC, в четвертому кварталі 2019 року на частку китайських компаній-учасників альянсу довелося 40,1% світових поставок мобільних телефонів. Хоча Oppo, Vivo і Xiaomi мають повний доступ до сервісів Google на міжнародних ринках, Huawei втратила доступ до нових пристроїв в минулому році після того, як США заборонили американським постачальникам продавати їм товари і послуги, посилаючись на національну безпеку.

Як стало відомо раніше, Google виплатила розробникам Android в цілому $ 80 млрд, що значно менше, ніж в Apple ($ 155 млрд). Йдеться про період починаючи з 2008 року, імовірно, з моменту запуску Android Market (тепер Google Play).