Microsoft створює нову мову програмування, заснований на Rust

Microsoft Rust language мова програмування новини іт україна тульчин інтернет провайдер

Компанія Microsoft розвиває нову мову програмування на основі Rust. Як пише видання ZDnet, проект отримав назву Verona. Планується, що на його основі Microsoft перепише деякі компоненти Windows 10, щоб вирішити проблеми з безпекою.

Як вказує ZDnet з посиланням на Метта Міллера, фахівця Microsoft з безпеки, близько 70% всіх вразливостей, які були виявлені в продуктах Microsoft в останні роки, були пов’язані з помилками управління пам’яттю. Це відбувається тому, що мови C і C ++, які традиційно використовують для створення системного ПО, передають управління оперативною пам’яттю розробнику. Це неминуче призводить до помилок.

Нова мова Microsoft на базі Rust повинен, на відміну від C і C ++, реалізовувати механізм автоматичного управління пам’яттю. Відмінність нової мови від Rust полягає в застосуванні концепції володіння не поодинокими об’єктами, а групами об’єктів. Репозиторій проекту вже опублікований на Github.

Rust був розроблений в 2006 році Грейдон Хоаром, які працювали в Mozilla. Через три роки Mozilla почала вкладати гроші в розвиток Rust і розширила команду з розробки законопроекту. Зацікавленість Mozilla в Rust була пов’язана, як пише ZDnet, з великим числом критичних вразливостей в браузері Firefox — понад 4 млн рядків браузера було написано на C ++.

У серпні 2019 року Джош Триплетт, провідний інженер Intel, повідомив про те, що Intel зацікавлена ​​в тому, щоб згодом Rust став рівноцінний мови C. Крім Mozilla і Microsoft, мовою Rust користуються в Google, Dropbox, Facebook, Amazon, Fastly і інших компаніях .