Microsoft опублікувала збірку для Windows 10 «версії 2004»

microsoft windows 10 update оновлення Тульчин інтернет

Microsoft готується до завершення наступного оновлення Windows 10 під кодовою назвою «20H1» або Windows 10 версії 2004, що стане доступна для користувачів на початку 2020 року. Вийшла попередня збірка поновлення 19033.

Одночасно компанія готує версію 20H2 для тестерів.

Цього разу збірка з’явилася відразу в каналах «Ранній доступ» і «Пізній доступ». Нових функціональних можливостей в збірці немає, але Microsoft опублікувала солідний список виправлень, в той числі тих проблем, які існують вже не в першій збірці. Це проблема з антічітерскім програмним забезпеченням BattlEye, що викликають синій екран смерті. Також компанія відреагувала на повідомлення про помилку 80092004 при спробі встановити збірку 19025.1052. Там заявили, що проблема була пов’язана з конкретним оновленням і не повинна виникнути при установці збірки 19033.

Виходячи з назви, версія може вийти в квітні-травні наступного року. Так, у разі Windows 10 версії 1909 перші дві цифри позначали рік, а останні дві цифри — місяць. Microsoft вважала за краще використовувати «версію 2004» для поновлення Windows 10 20H1, щоб уникнути плутанини з Windows Server 2003.

«Присвячені інсайдери Windows помітять, що починаючи з цієї збірки 20H1 Windows офіційно показує, що це версія 2004. Ми вирішили використовувати номер 2004 року в якості версії, щоб уникнути плутанини з будь-якими попередніми назвами продуктів (такими як Windows Server 2003)», — пояснили в компанії.

У найближчі тижні продовжиться випуск попередніх збірок нової версії. Згідно з більш ранніми витокам, RTM буде підписаний в грудні.

Нова версія, як очікується, стане великим випуском з новими функціями для Диспетчера завдань і пошуку Windows, новим досвідом Cortana і поліпшеними засобами керування пропускною спроможністю служби Windows Update. Крім того, Microsoft працює над поліпшеннями для додаткових оновлень. Так, в настройках служби Windows Update буде міститися нова сторінка Додаткових оновлень, на якій можна переглядати і управляти драйверами, оновленнями, не пов’язаними з безпекою, і іншими виправленнями. Таким чином, Диспетчер пристроїв не потрібно буде використовувати для оновлення драйверів для конкретного обладнання, такого як графічний процесор. Користувачі отримають доступ до всіх оновлень драйверів у службі Windows Update, і Microsoft автоматично буде оновлювати їх.

Microsoft опублікувала також нову збірку Windows 10 Insider Preview build 19033 (20H1).

Раніше повідомлялося, що в майбутні версії Windows 10 впровадять протокол «DNS поверх HTTPS» (DNS over HTTPS, DoH). Також стане доступний протокол «DNS поверх TLS» (DoT). Microsoft хоче посилити захист приватності користувачів шляхом шифрування всіх їх DNS-запитів.

«Ми повинні ставитися до конфіденційності як до права людини. Ми повинні мати комплексну кібербезпеку, вбудовану в технологію. Існує думка, що шифрування DNS може здійснюватися тільки централізовано. Це вірно лише в разі, якщо впровадження шифрування DNS не є повсюдним. Для того щоб зберегти децентралізацію DNS, і операційні системи клієнтів (наприклад, Windows), і інтернет-провайдери повинні впровадити шифрування DNS », — заявили в компанії.

Спочатку DNS-запити будуть автоматично шифруватися в разі, якщо використовуються DNS-Резолвер будуть підтримувати шифрування поверх HTTPS. При цьому Microsoft не мінятиме сервери DNS на пристроях під управлінням Windows 10. Тобто користувачам і системним адміністраторам доведеться самим вибирати сервер для дозволу DNS-запитів.

Потім планується дати користувачам і сисадмінам можливість налаштовувати сервери DoH за допомогою спеціального інтерфейсу в налаштуваннях DNS в Windows 10.

Останнє оновлення Windows 10 November 2019 Update (1909 або 19H2) стало доступно для користувачів з 13 листопада. Воно стало відносно невеликим оновленням, яке спрямоване на підвищення продуктивності і поліпшення якості компонентів ОС. Додалося кілька нових функцій: нова панель пошуку в «Провіднику» з можливістю пошуку файлів в OneDrive, підтримка роботи сторонніх голосових помічників на екрані блокування, можливість створення нових подій в календарі прямо з панелі завдань з спливаючого вікна «Годинник і календар», а також нові параметри для управління повідомленнями.