«Лабораторія Касперського»: Хакери все частіше атакують пристрої, використовуючи назви відеосервісів

хакери атакують використовуючи Netflix новини Тульчина Краяни інтернет провайдер

Все більше користувачів в світі піддається зараженню пристроїв через шкідливе ПО, замасковане назвами популярних стрімінгових сервісів. За даними «Лабораторії Касперського», особливо часто зловмисники використовують в якості приманки слово Netflix.

Повідомляється, що в період з січня 2019 року по квітень 2020 року понад 5 тисяч користувачів ПЗ Kaspersky стали жертвами спроб зараження файлами, в назві яких фігурував Netflix. Всього назва цього відеосервісу використовувалося кіберзлочинцями більше 22 тисяч раз.

Не менш поширеною приманкою виявилося і назва фільму «Мандалорец». В цілому 1614 користувачів піддалися 5855 спробам зараження з його допомогою.

Відзначається, що всього за вказаний період зловмисники скоїли майже 24 тисячі спроб зараження пристроїв користувачів популярних відеосервісу за допомогою файлів, в назвах яких фігурували назви «Мандалорец», «Незнайомка», «Відьмак», «Статеве виховання» і «Помаранчевий — хіт сезону».

«Назви сервісів і їх оригінального контенту кіберзлочинці застосовують для запуску фішингових атак, спрямованих на збір облікових даних і фінансової інформації, а також для обману користувачів при завантаженні рекламного і шкідливого ПЗ», — пише ресурс.

У «Лабораторії Касперського» відзначили, що поки буде зростати популярність стрімінгових платформ, буде збільшуватися і увагу кіберзлочинців до них. Фахівці радять не шукати дешевших способів перегляду контенту відеосервісу, щоб не піддавати ризику свої пристрої.

Нагадаємо, за період карантину в мережі виявили близько 700 підроблених сайтів Netflix. Копіюючи сторінку реєстрації відомого сервісу, шахраї отримували доступ до даних користувачів.