Huawei пообіцяв запровадити HarmonyOS на свої пристрої в 2020 році

harmony os huawei google інтернет новини іт україна Тульчин інтернет провайдер

Глава відділу розробки програмного забезпечення Huawei Ван Ченглу на конференції компанії заявив, що операційна система HarmonyOS з’явиться на пристроях вже в 2020 році. При цьому вона буде доступна і в Китаї, і за його межами.

При цьому Android, проте, залишиться пріоритетною ОС. HarmonyOS матиме повністю відкритий вихідний код, його опублікують в серпні 2020 року, приблизно одночасно з виходом Android 11.

Ще не відомо, на які саме пристрої нову ОС впровадять в першу чергу і чи будуть серед них флагмани Huawei.

За інформацією ЗМІ, Huawei змінила цикл виробництва мобільних пристроїв і замістив раніше використовувані елементи американських виробників. Ці заходи прийняті на випадок посилення американських санкцій.

Першим пристроєм з заміщеними компонентами став анонсований у вересні 2019 року смартфон Huawei Mate 30 Pro з вигнутим дисплеєм і ширококутним камерами.

Huawei використовує, в тому числі, підсилювачі потужності виробництва HiSilicon (дочірня компанія), аудіочіп нідерландської компанії NXP Semiconductors NV, мікросхеми для бездротових систем тайванської компанії MediaTek і японської компанії Murata.

При цьому поки смартфони компанії використовують американське програмне забезпечення, в тому числі Android, а також інфраструктуру Google. У зв’язку з цим Huawei стала розробляти власну ОС. HarmonyOS від Huawei є універсальною, вона буде встановлюватися на смартфони, планшети, комп’ютери, бортові системи автомобілів і на носяться пристрої Huawei. При цьому всі пристрої будуть тісно пов’язані між собою завдяки технології TEE (Trusted Execution Environment).

Влітку в Huawei заявляли, що компанія не планує в 2019 році випускати смартфон, що працює на HarmonyOS, крім тестової моделі Huawei Mate 30 Lite. Вона доступна тільки на території Китаю. Нові смартфони компанії, в тому числі Mate 30 Pro, вже поставляються в Європу з ОС Android, але без встановлених додатків Google.

У вересні Huawei запустила для всіх розробників офіційний сайт відкритої версії компілятора Ark — OpenArkCompiler. У компанії заявили, що цей проект з відкритим вихідним кодом дозволяє істотно підвищити плавність і чуйність Android і сторонніх додатків.

Експерти прогнозують, що HarmonyOS в 2020 році займе 2% ринку і стане п’ятою за величиною в світі операційною системою, тобто перевищить Linux. Зараз провідні позиції на ринку займає Android з часткою 39%, далі йдуть Windows з часткою 35% і iOS (13,87%), а на четвертому розташувалася MacOS (5,92%). Linux же є п’ятою за величиною операційною системою з часткою 0,77%.