Google закрив доступ до своїх сервісів користувачам ряду браузерів Linux-систем

google not support linux browsers

Корпорація Google внесла в список небезпечного ПЗ такі браузери, як Konqueror, Falkon і Qutebrowser. Система аутентифікації показує користувачам цих браузерів повідомлення про те, що ПЗ небезпечно. Самі браузери не можна назвати широко поширеними, але багато користувачів Linux-систем працюють з ними.

Точна дата внесення браузерів в список проблемних невідома, але перші повідомлення про проблему стали з’являтися на початку грудня цього року.

Читайте також: Google хоче перевести Android на стандартне ядро Linux

Konqueror — браузуер, який розробляється в рамках KDE Plasma. В його основі — движок KHTML. На його базі створено движок Webkit, який став початком браузерів Safari, а також Chrome і Opera більш ранніх версій.

Falkon — багатоплатформовий браузер, який з 2017 року став частиною проекту KDE. Його основа — Qtwebengine з підтримкою движка Blink.

Qutebrowser — мінімалістичний оглядач з системою навігації в стилі текстового редактора Vim.

Читайте також: В Linux-дистрибутивах виявлений баг. Він дозволяє перехоплювати VPN-з’єднання

У деяких користувачів браузера Falkon проблема зі входом в сервіси Google не виникає. У інших не виходить ідентифікуватися в системі. Якщо підмінити User-agent, то увійти можна без проблем. Так, за словами одного з користувачів, при використанні «Mozilla / 5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64; rv: 70.0) Gecko / 20100101 Firefox / 70.0» увійти вдалося без проблем. У той же час, заміна user-agent на Chrome нічого не дала.

Журналісти Bleepingcomputer провели власне розслідування, в ході якого існування проблеми підтвердилося. Вони пробували увійти в власні акаунти, використовуючи ПК під управлінням Linux і браузерів, про які говорилося вище. Пройти аутентифікацію не вдалося.

Знизу під повідомленням про неможливість входу була відображена інформація про підтримуваних браузерах (Chrome, Safari, Firefox, Opera, Internet Explorer і Edge) і умовах блокування спроб входу в обліковий запис. Одна з умов — відсутність підтримки Javascript браузером, а також наявність небезпечних або підтримуються розширень.

Точні причини блокування цих оглядачів, втім, невідомі. Можна було б припустити, що Google намагається «тиснути» конкурентів, але частка названих браузерів на ринку оглядачів занадто мала, щоб корпорація могла звертати на це увагу. Зате в квітні цього року екс віце-президент Mozilla Джонатан Найтінгейл (Johnathan Nightingale) розповів про те, що корпорація Google збирається «знищити» Firefox для того, щоб Chrome отримав ще більшу частку ринку. Він заявив, що Google стала намагатися «задавити» конкурента ще в 2008 році. І схоже на те, що все вийшло — з плином часу Firefox займав все меншу частку ринку, зараз браузеру належить близько 10% ринку.