Google визнав, що відправляв приватні відео з сервісу Google Фото випадковим користувачам

google photo новини іт україна Тульчин інтернет провайдер

Згідно з інформацією видання «Verge», у лютому 2020 року компанія Google розіслала повідомлення деяким користувачам сервісу Google Фото про те, що їх особисті відеоролики, розміщені на цьому сервісі, виявилися доступними для користувачів. Причому ці відеоролики інші користувачі не тільки могли подивитися, вони були збережені в архівах цих користувачів сервісом Google Takeout.

Google визнала, що з 21 по 25 листопада 2019 року в роботі сервісу Google Takeout стався технічний збій. Відеоролики, які завантажували користувачі в Google Фото в цей час, виявилися скопійовані сервісом Google Takeout в архіви інших користувачів.

Сервіс Google Takeout — це можливість вивантажити всі свої дані з усіх сервісів Google єдиним архівом. Це корисно як в якості резервних копій, так і на випадок, якщо ви вирішите змінити сервіси Google на щось інше.

За словами представників Google, дана проблема не торкнулася архіви з фотографіями користувачів. Також Google не уточнила деталі проблеми, але повідомила, що фахівці компанії змогли усунути проблему в роботі сервісу протягом п’яти днів після її виникнення. До того ж компанія провела поглиблений аналіз алгоритмів сервісу, щоб запобігти повторенню цієї ситуації. Кількість постраждалих користувачів компанія не назвала. Google принесла вибачення користувачам і запропонувала рішення проблеми — вручну видалити попередні завантаження і потім перезавантажити відео на сервіс повторно.

За даними порталу «9to5Google» від збою в роботі сервісів Google Takeout і Google Фото могли постраждати близько 0,01 відсотка всіх користувачів Google. В даний час сервісом Google Фото користується близько мільярда користувачів, тому навіть оціночно число постраждалих користувачів може досягти близько сотні тис.

На початку лютого 2020 року компанія Google почала тестувати нову підписку на сервіс зберігання фотографій Google Photos, яка включає щомісячну друк фото. Планується, що сервіс буде автоматично визначати кращі знімки, друкувати їх і відправляти користувачам. Головне, щоб ці фотографії отримували їх господарі, а вони не були відіслані також випадковим користувачам.