Facebook, Microsoft, Twitter і YouTube створюють реєстр терористичного контенту

У минулому році кілька найбільших технологічних компаній світу — Facebook, Google, Microsoft і Twitter — об’єдналися з метою створення спеціального реєстру для відстеження та блокування дитячої порнографії в інтернеті.

І ось через трохи більше року вищезгадані IT-гіганти знову об’єднуються, щоб разом протистояти ще більш серйозної глобальної загрози — тероризму. Разом вони створюють реєстр медіаконтенту, який використовується терористами для вербування нових прихильників.

До реєстру потраплять контрольні суми (цифрові відбитки) зображень і відеороликів, що має спростити завдання відстеження і прискорити подальшу блокування такого контенту при повторних загрузках. Система ContentID, використовувана в YouTube для визначення контенту, захищеного авторським правом, працює за аналогічним принципом.

«На наших сервісах немає місця контенту, пропагує тероризм. Коли ми отримуємо попередження — ми приймає оперативні заходи проти контенту подібного роду відповідно до нашої політики », — йдеться в спільній заяві Facebook, Microsoft і Twitter.

Вміст, що потрапляє в базу даних, буде віддалятися не відразу. Замість цього кожен випадок буде окремо розглядатися учасниками альянсу на предмет суперечності правилами використання їх сервісів.

Творці реєстру сподіваються, що в майбутньому до них приєднаються і інші сервіси.