Apple звинуватили в крадіжці технологій для «розумних» годинників

apple кража технологій it новини Україна Тульчин інтернет провайдер

Американська компанія Masimo, яка займається розробкою медичного діагностичного обладнання, подала в суд на корпорацію Apple, звинувативши ТехноГігант в незаконному використанні власних розробок. Відповідні документи надійшли минулого тижня в електронну базу федерального суду Центрального округу штату Каліфорнія.

Як стверджується в позовній заяві, розробки Masimo і її дочірньої компанії, Cercacor Laboratories, Apple використовувала для створення своїх «розумних» годинників Apple Watch. Мова йде про технології неінвазивного моніторингу рівня кисню в крові і вимірювання частоти серцевих скорочень, патенти на які, стверджує Masimo, належать їй. Всього, за інформацією юристів Masimo, Apple порушила 10 патентів.

Також в позові заявляється, що Apple зверталася в Masimo в 2013 році з пропозицією співпраці. Apple заявляла, що хоче «дізнатися більше про технології Masimo, щоб в майбутньому, можливо, інтегрувати цю технологію в продукти Apple», пояснюють в Masimo. Однак згодом Apple відмовилася від своїх планів і замість цього запросила до себе на роботу одного з провідних фахівців Masimo, Майкла О’Рейлі, який «був знайомий з надзвичайно важливою інформацією», згідно з позовом. Ще один співробітник пішов з Masimo в Apple через рік.

«Це, мабуть, були цілеспрямовані зусилля з отримання інформації і досвіду від Masimo і Cercacor Laboratories», — вважають в компанії.

Зараз Masimo і Cercacor Laboratories намагаються домогтися заборони для Apple на подальше використання їх запатентованих технологій в Apple Watch 4 і 5, а також відшкодування збитків. Розмір збитків в компанії не вказують.

Це не перший випадок, коли Apple стикається зі звинуваченнями в незаконному використанні чужих розробок. У грудні 2019 року доктор Джозеф Візель, кардіолог, який викладає в Медичній школі Нью-Йоркського університету, подав до суду на Apple, звинувативши корпорацію в порушенні належного йому патенту на технологію виявлення миготливої ​​аритмії. Візель стверджує, що його винахід став новаторським.

Він повідомив, що вперше зв’язався з Apple у вересні 2017 року, надавши компанії детальну інформацію про патент, однак Apple «відмовилася сумлінно вести переговори». Зараз Візель хоче, щоб суд зобов’язав Apple виплатити йому гонорари і заборонив компанії використовувати його винахід без дозволу.

Apple анонсувала першу версію своїх «розумних» годинників у вересні 2014 року, продажі пристрою почалися в квітні 2015 року. Apple Watch Series 4 корпорація анонсувала 12 вересня 2018 року. П’яту серію анонсували 10 вересня 2019 року, а в продаж ця модель надійшла 20 вересня 2019 року.

Сегмент Apple, який включає в себе, крім Apple Watch, також Apple TV і навушники Beats, на сьогодні є найбільш швидкозростаючим в компанії, пише Bloomberg. Цей сегмент приніс корпорації понад $ 24 млрд в минулому фінансовому році, який закінчився у вересні.