Хакери зламали офіційний акаунт Facebook в Twitter

facebook twitter інтернет безпека Краяни Тульчин Україна

8 лютого 2020 року хакери зламали офіційний акаунт Facebook в Twitter, цей факт підтвердив сервіс мікроблогів. З зламаного облікового запису зловмисники опублікували кілька повторюваних повідомлень. Через деякий час фахівці Facebook змогли отримати назад управління над аккаунтом.

«Деякі з наших корпоративних соціальних акаунтів були на короткий час зламані, але ми змогли відновити до них доступ», — розповів Джо Осборн, представник Facebook.

Представник сервісу Twitter заявив, що облікові записи Facebook були зламані за допомогою сторонньої платформи Khoros, не уточнивши деталей інциденту. Khoros — це маркетингова платформа, яку компанії використовують для управління своїми комунікаціями в соціальних мережах. Зазвичай у таких платформ є доступ до паролів та реєстраційної інформації своїх клієнтів.

Представник компанії Khoros відмовився від коментарів після оприлюднення цієї інформації. Однак, в компанії вже майже добу триває розслідування зловмисних дій третьої сторони, швидше за все, що пов’язане з цим інцидентом по злому Facebook в Twitter. А після інціента доступ до платформи Khoros Marketing билпріостановлен більш, ніж на добу. Причому початок внутрішнього розслідування і припинення роботи сервісу Khoros були ініційовані через сорок хвилин після інциденту з акаунтами Facebook.

Незабаром після повідомлення про злом Twitter відновив доступ до аккаунту компанії Facebook в сервісі. Однак, найцікавіше відбувалося протягом тридцяти хвилин після першого вдалого злому — одночасно до облікового запису Facebook мали доступ фахівці компанії і хакери. Таким чином, зловмисники публікували повідомлення в Twitter, а співробітники Facebook видаляли їх практично онлайн.