У світі створено перший квантовий комп’ютер, який можна перепрограмувати

інтернет провайдер Тульчин Краяни

У Міжнародному колективі вчених повідомили про те, що спроба створити перепрограмувальний квантовий комп’ютер виявилась вдалою. Була створена установка, яка, не порушуючи закони квантової фізики, здатна утримувати інформацію і змінювати свою функціональність без перебудови всього механізму. Це значний поступ вперед в цій галузі. До цього вченим не вдавалося створити квантовий комп’ютер, який би справлявся з завданнями, робив би це швидко і міг бути перепрограмований на системному рівні.

Квантовий комп’ютер нового зразка сконструйований з кубітів на базі іонів ітербію. Об’єднані в одну систему, кубіти можуть виконувати багато математичних і фізичних задач з високою швидкістю. Раніше для цього могло знадобитися стільки часу, скільки існує Всесвіт.

Плюси кубітів в тому, що вони можуть одночасно містити одиницю і нуль, бути осередками пам’яті і модулями обчислення. Проблема полягала лише в тому, що раніше їх не вміли поєднувати. Окремі ж кубіти не могли справлятися з більшістю завдань. Зараз же об’єднання справили до п’яти частин. Для цього використовували модель, що нагадує пентаграму.