Торгова комісія США проти об’єднання Messenger, WhatsApp і Instagram під брендом Фейсбуку

Facebook Instagram WhatsApp злиття іт новини Україна Тульчин інтернет провайдер

Федеральні чиновники мають намір домогтися судової заборони злиття сервісів Whatsapp, Messenger і Instagram під брендом Facebook. Глава соцмережі Марк Цукерберг заявив, що інтеграція додатків повинна зробити його зручнішим для спілкування між користувачами платформ. Представники торгової комісії (FTC) вважають, що дії Facebook можуть обмежити конкурентоспроможність інших підприємств і будуть ускладнювати антимонопольні розгляди щодо соцмережі.

Після заяв FTC акції Facobook подешевшали на 2,7%, тоді як індекс S & P 500 підвищився на 0,86%.

Читайте також: Facebook відкриє три навчальних центри в країнах Європи

Торгова комісія має намір отримати судову заборону на дії соцмережі і буде подавати позов до федерального суду США. Відомство вважає, що проведення політики примусового приєднання Instagram, Messenger і Whatsapp може сильно вдарити по конкурентним можливостям інших сервісів. Судова заборона може перешкодити Facebook впливати на взаємодію цих компаній з власними сервісами. На думку чиновників, рішення допоможе в подальшому поділі великих компаній.

Видання The Wall Street Journal припускає, що торгова комісія перейде в фазу активних дій на початку наступного року.

Аналітики пророкують зростання акцій Facebook в наступному році на 17%. Вони очікують, що в відношенні компанії триватимуть державні розслідування. «Ми вважаємо, що більшість інвесторів звикли до того, що це постійна проблема з ризиком періодичних штрафів в кілька мільярдів доларів» — заявив аналітик Piper Jaffray Майкл Олсон. Він вважає, що майбутнє зростання Facebook обумовлений запуском сервісів Instagram Shoping і Facebook Marketplace. За 2019 рік акції соцмережі виросли на 54%.

На початку вересня група прокурорів з різних штатів США на чолі з летить Джеймс повідомили про підготовку до антимонопольному розслідуванню щодо Facebook. «У генеральних прокурорів є побоювання з приводу контролю особистих даних великими технологічними компаніями, і вони будуть нести відповідальність за антиконкурентні дії, які ставлять під загрозу конфіденційність і дані споживачів», — уточнює Джеймс. Віце-президент соцмережі пояснив, що компанія буде співпрацювати з прокурорами. Він підкреслив, що всі дії Facebook спрямовані на впровадження інновацій, які дозволяють компанії залишатися конкурентоспроможною в США і в усьому світі.

У липні торгова комісія США зобов’язала Facebook виплатити штраф у розмірі $ 5 млрд через порушення договору з відомством з питань конфіденційності. Рішення повинно завершити розслідування про неправильне поводження Facebook з особистою інформацією користувачів у справі Cambridge Analytica.

У березні кандидат в президенти США від Демократичної партії Елізабет Уоррен закликала розділити великі компанії. Вона пропонує ввести нову категорію для комерційних організацій — «платформи». Так Уоррен хоче позначати компанії, які володіють магазинами з оборотом понад $ 25 млн. У список «платформ» увійшли Facebook, Amazon і Google. «Нинішні ТехноГігант мають занадто багато влади — над нашою економікою, нашим суспільством і нашою демократією. Вони зрівняли з землею конкурентів, використовували нашу особисту інформацію для отримання прибутку і спотворили правила проти всіх інших. І в процесі завдали шкоди малому бізнесу і придушили інновації », — заявила Уоррен.