Стало відомо, коли 4G з’явиться на дорогах і в селах

Уряд дасть термін операторам три-чотири роки для охоплення «четвертим поколінням» більшості території України

Національна комісія регулювання зв’язку та інформатизації (НКРЗІ) запропонувала чіткі критерії для майбутнього широкого покриття 4G. Відомство внесло відповідні зміни в проект Плану використання радіочастот, що стосуються спектру 800-900 МГц. Після його затвердження — що з високою часткою ймовірності відбудеться в найближчі місяці — стане зрозуміло, як будуть розвиватися 4G-мережі в найближчі кілька років.

Де в глибинці буде 4G-покриття і яку забезпечить швидкість
В кінці жовтня 2019 року в Маріуполі «Київстар», «ВФ Україна» (Vodafone), lifecell і «Інтертелеком» підписали з урядом меморандум. Його суть — обмін радіочастотами 800-900 МГц для того, щоб отримати суцільні широкі смуги. Це «по всій території країни, де проживає 80-90% населення.

Очікується, що перерозподіл зазначеного радіочастотного ресурсу з дозволом операторам використовувати їх під 4G пройде в 2020 році.
Як тільки «велика трійка» отримає «на руки» ліцензії на четверте покоління в смугах 800-900 МГц, оператори повинні будуть побудувати мережі і забезпечити такі умови:

протягом 24 місяців — в кожному населеному пункті з населенням понад 2 000 чоловік за умови, що сукупна кількість разом з іншими населеними пунктами складе не менше 90% населення України;
протягом 30 місяців — на міжнародних автомобільних дорогах регіону, який передбачений в новій ліцензії;
протягом 48 місяців — на національних автомобільних дорогах регіону, який передбачений в новій ліцензії.
Причому всюди в зоні 4G-покриття швидкість мобільного інтернету повинна буде становити не менше 2 Мбіт / с.

4G-покриття сіл і автотрас з’явиться з випередженням графіка

Оператори з легкістю можуть перевиконати норми, встановлені урядом. Таке припущення можна зробити, покладаючись на вже наявний досвід.

Перший в Україні 4G-тендер пройшов в березні 2018 року. Згідно з ліцензійними умовами, мобільні компанії за рік повинні були охопити «четвертим поколінням» з усіма обласними центрами. Але вони впоралися раніше.

Для того, щоб побудувати 4G-мережі в усіх містах і селах з населенням понад 10 тис. Жителів, у операторів є 42 місяці. І вони працювали ударними темпами.

«Київстар» 29 листопада 2019 року повідомив, що в зоні його 4G-мережі проживають 30 млн українців, або 74% населення країни.
Vodafone заявив 10 грудня що його послугами «четвертого покоління» можуть скористатися 66% жителів України.
Станом на початок жовтня 4G-інфраструктура lifecell охопила 8 598 населених пунктів країни із загальним числом жителів 28,3 млн.