Рада скасувала обмеження для айтішників

Депутати зняли обмеження на експорт ряду послуг.

Верховна Рада прийняла законопроект, яким усуваються адміністративні бар’єри для експорту послуг. За прийняття закону проголосували 246 депутатів.

Як повідомила, представляючи законопроект, одна з його авторів Вікторія Пташник, документ спрямований на поліпшення бізнес-середовища для малого і середнього бізнесу в країні.

«Цей законопроект стосується малого і середнього бізнесу. Його чекають тисячі фрілансерів. Він також цікавить тих, хто надає IT-послуги, юридичні послуги, бухгалтерів, дизайнерів, ріелторів та інших», — сказала вона.
Основні ідеї проекту:

  • Спрощуються забюрократизовані процедури валютного контролю.
  • Акт прийому-передачі послуг — не буде обов’язковим.
  • Інвойс визнається первинним документом.
  • Зовнішньоекономічні договори можна укладати в електронній формі.
  • Переклад документів з англійської мови для банку буде робити не треба.
  • Можна використовувати електронний підпис замість печатки та підпису на паперових документах.

Як повідомив перед голосуванням голова комітету ВР з питань промислової політики і підприємництва Віктор Галасюк, законопроект усуває штучні адміністративні бар’єри на шляху експорту послуг з України, в тому числі експорту IT-послуг.

«Сьогодні галузь інформаційних технологій приносить Україні $ 2 млрд експортної виручки. Якщо ми приймаємо цей закон, то це, по-перше, додатково дасть детінізацію галузі і ті, хто сьогодні працюють в тіні і не заводять легально виручку, матимуть нормальні умови, щоб її заводити. По-друге, це буде стимулювати розвиток галузі «, — сказав він.

Як повідомив Нацбанк, законопроект дозволить спростити ведення підприємницької діяльності для малого і середнього бізнесу, вивести значний обсяг експорту послуг в легальну площину, а також збільшити приплив валютного виторгу.

У НБУ також зазначили, що закон є частиною валютної лібералізації.

Відзначимо, згідно з результатами міжнародного дослідження, в Україні працює найбільша кількість айтішників серед країн Європи. За рік кількість ІТ-фахівців в Україні зросла на 20%, до 2020 року може ще подвоїтися.