Мобільний інтернет виявився швидшим за Wi-Fi у багатьох країнах — дослідження

Згідно з отриманими результатами, в 33 країнах wi-fi підключення виявилося повільнішим, ніж мобільне, цитує BBC. За оцінками OpenSignal, така тенденція розвиватиметься й далі через розвиток 5G мереж.

     «Мережі wi-fi залишаються найшвидшим способом вийти в інтернет у багатьох країнах. Будь хто може встановити точку доступу через wi-fi практично в будь якому місці. Але часто ці мережі перевантажуються через велику кількість користувачів й починають працювати повільно», — йдеться в поясненні компанії. В OpenSignal припускають, що це значною мірою може впливати на отримані ними результати.

     Водночас, в користувачів склалося стійке уявлення про те, що мобільні мережі поступаються wi-fi підключенню. Хоча дані показують, що в Австралії, Катарі, Франції, Мексиці, Туреччині та Південній Африці мобільний інтернет працює швидше. Загалом в 50 країнах з 80, які увійшли до дослідження, були доступні 4G мережі. Й у 63% з них мобільні мережі виявилися швидшими. Для порівняння, в Гонконзі, США, Таїланді, Ізраїлі та Росії швидкість роботи wi-fi в середньому вдвічі перевищувала швидкість мобільних мереж.

    Дослідники OpenSignal прогнозують, що wi-fi залишиться важливим інструментом для забезпечення доступу до інтернету в певних сегментах, але запуск 5G мереж значно змінить те, як користувачі виходять у мережу.

Нагадаємо, в минулому році Україна опинилась на 109 місці в рейтингу швидкості мобільного інтернету від Speedtest.