Зловмисники залишили без інтернету пів-Тульчина

Злочинці залишили без інтернету пів-тульчина

26 вересня 2013 року наразі невідомі зловмисники під прикриттям ночі (близько 21 години вечора) пошкодили магістральний оптоволоконний кабель зв’язку. В кабелі були задіяні канали декількох провайдерів високошвидкісного безпровідного інтернету в Тульчині, тульчинського інтернет-провайдера Краяни+, а також декілька внутрішньокорпоративних каналів передачі даних.
Внаслідок пошкодження значна частина міста Тульчина залишилась без інтернету в нашій кабельній мережі, а також виникли значні перебої з постачанням інтернет-трафіком у провайдерів безпровідного інтернету в Тульчині та деякій частині Тульчинського району. Також не працювали виділені міжміські внутрішньокорпоративні канали передачі даних. Відновити зв’язок у багатократно пошкодженому кабелі вдалося лише майже за добу.
Цікаво, що зловмисники не забрали з місця злочину кабелю, а лише порізали в декількох місцях. В зв’язку з характером пошкоджень експерти однозначно сходяться в думці, що зловмисники діяли не з метою наживи,а лише для дестабілізації ринку інтернет-послуг в регіоні, де монополісти минулого, які працюють на застарілих технологіях на зразок ADSL (зокрема Укртелеком) втрачають свої позиції на фоні стрімкого зростання абонентської бази користувачів новітніх послуг високошвидкісного безпровідного доступу (від 3.6Мб/с в одних операторів до 15Мб/с в інших), так і переходу абонентів в місті Тульчин із застарілих технологій (як ADSL) на FTTB.
За інформацією інтернет-провайдерів, донедавнього монополіст ринку інтернету в області різними способами намагається чинити тиск на їхній бізнес, часто користуючись своїм домінуючим положенням в магістальній мережі. Тому дивним видається той факт, що саме коли їх конкурентам спільними зусиллями накінець вдається вивільнитися з кабальних умов і, зокрема, перейти на власні оптомагістральні мережі, дивним чином відразу відбуваються злочини, направлені на пошкодження цих ліній зв’язку, які не містять металів, тому не можуть бути цікавими для «мисливців за металами». Коментарів від представників оператора, на жаль, отримати так і не вдалося.
По факту злочину компетентними органами ведеться розслідування — будемо очікувати на швидкі та неупереджені дії слідчих органів.