«Забрали хліб, забирають і видовища»: уанет відреагував на закриття EX.UA і FS.TO

Сьогоднішнє закриття EX.UA — файлообмінника, відомого великою кількістю користувацького контенту, слідом за популярним онлайн-кіонотеатром FS.TO активно обговорюється в соціальних мережах.

На відміну від fs.to, на який напередодні «наїхали» правоохоронці, ex.ua оголосив про закриття, не чекаючи зломів і виїмки серверів.

EX.UA оголосив про припинення роботи

Сьогодні адміністрація файлового сховища EX.UA оголосила про рішення припинити роботу ресурсу в знак протесту проти «останніх законодавчих ініціатив в сфері нібито боротьби з піратством», йдеться в оголошенні, розміщеному на головній сторінці сайту. Адміністрація просить всіх користувачів вилучити файли зі своїх архівів до 30 листопада 2016 року.

Ресурс таким чином протестує проти законопроекту 3081-д «Про державну підтримку кінематографії». Серед іншого, він дозволить правовласникам блокувати сайти, які порушили чиєсь авторське право, без рішення суду. Зараз законопроект знаходиться на підписанні у президента.

В EX.UA відзначили, що він «несе всі ознаки нецивілізованого лобізму» і «робить невигідним його дотримання», так як буде діяти проти тих, хто спробує йому слідувати, і стимулювати нехтування авторськими правами. У той же час в EX.UA стверджують, що ресурс працює в правовому полі і не має наміру порушувати українське законодавство.

FS.TO не працює: кіберполіції вилучила сервери

Вчора українські користувачі втратили інший популярний онлайн-ресурс FS.TO, чиї сервери вилучила кіберполіції.

У повідомленні поліції говориться, що була припинена робота групи «піратських онлайн-кінотеатрів», в яку входили ресурси FS.TO, BRB.TO, FS.UA та CXZ.TO. Обшук проводився в рамках кримінального провадження за ч. 3 ст. 176 (порушення авторських і суміжних прав) УКУ. Обшуки проводилися в офісах, дата-центрах, а також будинках фігурантів виробництва. Справу порушено за зверненням правовласників з Американської асоціації кінокомпаній і ряду українських компаній. Вони заявили про збитки в розмірі близько 5 млн грн.

Сьогодні в групі «ВКонтакте», яка позиціонується як офіційна, з’явилося повідомлення про те, що для відновлення роботи сайту знадобиться кілька днів.

«Кіберполіції вилучила сервера тільки на території України. Але ще в далекому 2013 року ми розмістили деякі сервера і на острові Тонга. Зараз же частина команди полетіла ще в одну країну для розміщення інших серверів, щоб відновити роботу сайту. Нам потрібно 3-7 днів для відновлення сервісу », — йдеться в повідомленні.

Відзначимо, що за даними кіберполіції, відновлення ресурсу на іншому домені можливо, тому зараз відомство працює з правоохоронними органами інших країн, щоб блокувати сам домен і рахунки компанії.

Як в соцмережах відреагували на закриття EX.UA і FS.TO

«Влада піде на все, щоб відвернути увагу від проблем насущних. Вчора вони закрили FS.TO, сьогодні закривається EX.UA. І ось ви вже перестали говорити про тарифи, мітинги і Дєєву», — говорить блогер Олексій Борсук.

«Закриття EX.UA і FS.TO — це, звичайно, по-європейськи. Я взагалі помітив, що коли у нас щось забирають, то це часто буває по-європейськи.» Ви ж хочете жити по-європейськи? «- запитують у нас. І забирають. Шкода тільки, що придбати багато чого, що по-європейськи (якість життя або там нетерпимість до корупції), ми чомусь ніяк не можемо «, — засмучується блогер Роман Шрайк.

«Вони винесли падіння гривні, підвищення тарифів і війну. Але відсутність піратських фільмів через закриття FS і EX це вже занадто) А взагалі це новинка. Раніше позбавляли хліба. Тепер і видовищ», — пише журналіст Володимир Палуев.