Дочірня компанія Intel — Movidius, змогла «вмістити» потужну нейронну мережу в пристрій, габаритами що не перевищує звичайну флешку.

Neural Compute Stick, так називається сам пристрій, можна запрограмувати на розробку різноманітних нейронних мереж. Крім того, його можна використовувати як прискорювач центрального процесора ПК або іншого гаджета. За словами експертів Intel, Neural Compute Stick покликаний «долучити» рядових користувачів до технологій ІІ і машинного навчання, які раніше були доступні тільки великим корпораціями або ж дослідним центрам.

За словами гендиректора Movidius, головний компонент пристрою — модуль візуальної обробки Myriad 2 VPU, що забезпечує неймовірну ефективність — близько 100 гігафлопс при мінімальній витраті енергії в 1 ват. Завдяки чому з’являється можливість використовувати нейромережі в режимі он-лайн навіть на мобільних пристроях, незалежно від хмарних сервісів і обчислювальних станцій особливої ​​потужності.

Ціна одного диво-пристрої Neural Compute Stick становить всього $ 79.

За допомогою презентаційного відеоролика, створеного компанією IntelТакже, користувачі можуть ознайомитися з можливостями представленого продукту.