В Україні почали тестувати технологію 5G на дорогах

17 квітня почалися монтажні роботи по обладнанню пілотної ділянки траси Н-01 сучасними технологіями Інтернету речей

В Україні запустять пілотний проект Інтернет речей на дорогах на базі технології зв’язку п’ятого покоління 5G. Про це заявив міністр інфраструктури Володимир Омелян, повідомляє прес-служба відомства.

«Цей проект є одним з найбільш пріоритетних і найважливіших для Міністерства інфраструктури України. Він дозволить створити віртуальну інформаційну мережу, яка допоможе у вирішенні таких проблем, як безпека дорожнього руху, моніторинг руху і аналіз транспортних потоків», — сказав міністр.

За його словами, 17 квітня почалися монтажні роботи по обладнанню пілотної ділянки траси Н-01 сучасними технологіями Інтернет речей.

Проект здійснюють спільно Міністерство інфраструктури, представництво Європейського інвестиційного банку в Україні, компанії Vodafone UA і Nokia.

За словами Омеляна, проект розділений на три стадії:

  • Пілот, в рамках якого на окремій ділянці дороги (двадцять перше кілометр Дніпровського шосе) протягом двох місяців будуть тестувати технологію Інтернету речей на дорозі і збирати статистичні дані за допомогою мережі LTE, а вже з другого півріччя 2019 — за допомогою мережі покоління 5G.
  • Розширений пілот, в рамках якого проект масштабують для покриття окремо взятої траси.
  • Повномасштабний проект, який передбачає покриття новітніми технологіями всіх автомобільних доріг України міжнародного значення.

«Так, Україна — серед топ-10 країн світу, які відчувають мережу 5G», — додав Омелян.

Раніше повідомлялося, що компанія lifecell готується запустити мережу 5G у Львові.