Батьківський контроль в iPhone легко обійти через баг. Apple обіцяє випустити патч

apple ios13 iphone новини іт Тульчин Україна інтернет провайдер

Минулого вівторка Apple випустила iOS 13.3 з новою функцією Communication Limits, яка повинна дати батькам більше можливості контролювати дітей, коли ті використовують iPhone або iPad. Функцію перевірили співробітники CNBC і виявили, що вона не працює так, як повинна.

Як пишуть в CNBC, передбачається, що за допомогою опції Communication Limits батьки можуть заборонити своїм дітям дзвонити, писати або зв’язуватися з FaceTime зі всіма, кого немає в адресній книзі телефону дитини. Функція також повинна перешкодити дітям додавати нові контакти, якщо тільки батько не введе PIN-код, який він встановив заздалегідь. Наприклад, якщо батько не хоче, щоб його дитина спілкувався з хуліганом зі школи, він може просто видалити небажаний контакт з адресної книги. Однак, вказують в CNBC, обмеження не працюють так, як заявлено. Як виявилося, функція не буде працювати, якщо контакт-лист не синхронізований з iCloud за замовчуванням.

«Ми виявили, що коли невідомий номер відправляє повідомлення на телефон дитини, дитині надається можливість додати цей номер в свою адресну книгу. Після того, як номер доданий, дитина може зателефонувати, зв’язатися через FaceTime або написати на цей номер ».

Діти також можуть обійти захист, використовуючи Apple Watch в парі з iPhone. Якщо вони попросять Siri на Apple Watch написати або зателефонувати з будь-якого номеру, це спрацює незалежно від того, чи є номер у списку контактів.

Частково виправити становище можна за допомогою функції Downtime, яка дозволяє обмежити використання певних програм і функцій в той чи інший час. Наприклад, можна заборонити дитині відкривати додатки вночі — в той час, коли він повинен спати. Функція в тому числі забороняє додавати незнайомі номери в адресну книгу.

Apple повідомила в коментарі CNBC, що баг буде виправлений в наступному оновленні iOS 13.

Читайте також: Apple випустив оновлення для iOS через баги у попередній версії

«Ця проблема виникає тільки на пристроях з нестандартною конфігурацією. Ми працюємо над повним виправленням і випустимо його в наступному оновленні ПЗ ».

Як пишуть в CNBC, Apple може виправити помилку, прибравши кнопку «Додати контакт», коли дитина отримує повідомлення з незнайомого номера.

Крім бага в Communication Limits, в CNBC виявили кілька інших помилок при тестуванні нових функцій батьківського контролю в iOS 13.3. Наприклад, в деяких випадках контакти в адресній книзі блокуються без видимої причини, а текстові повідомлення не читаються повністю. Крім того, в CNBC також помітили, що клавіатура іноді пропадає при першій спробі відповісти на текстове повідомлення після додавання контакту. Але якщо вийти на робочий стіл і знову відкрити гілку повідомлень, клавіатура повернеться.

Apple випустила iOS 13 у вересні, і з тих пір операційна система оновлювалася частіше, ніж попередні, через безліч помилок. Раніше Bloomberg писав про те, що з-за критики щодо iOS 13 Apple вирішила розробляти софт по-новому. Відтепер в тестових збірках майбутніх операційних систем Apple проблемні або недопрацьовані функції будуть за замовчуванням відключені. Apple також розглядає можливість перенесення деяких функцій з iOS 14 в більш пізній оновлення, можливо, iOS 15, щоб підвищити продуктивність і стабільність системи.